To już jest koniec
Długo to trwało, zdecydowanie za długo, ale niechętnie i z duszą na ramieniu gasi się światło mając w głowie mnóstwo pię ...


Foto fakt
komentarze (0)
Kolejny Puchar Polski do kolekcji
Tabela ligowa
#
 
 
Pozostałe aktualności
Pogrom. 6:0 przy Łazienkowskiej
2017-05-14 19:55; komentarze: (5)
Mistrzostwo zdobywa się u siebie
2017-05-14 10:31; komentarze: (1)
Żyjemy - komentarz po meczu z Pogonią
2017-05-08 08:00; komentarze: (3)
Gramy dalej o mistrzostwo! 2:0 w Szczecinie
2017-05-07 20:03; komentarze: (3)
Tylko remis z Wisłą Kraków
2017-04-30 20:03; komentarze: (4)
Intuicja
2017-04-29 21:53; komentarze: (0)
Fotorelacja z Krakowa
2017-04-22 20:37; komentarze: (0)
Tradycyjne zwycięstwo z Cracovią
2017-04-22 20:04; komentarze: (1)
Masz rower, to pedałuj
2017-04-20 11:20; komentarze: (2)
Szczęśliwy remis - komentarz po meczu z Koroną
2017-04-17 22:07; komentarze: (1)
Zaprzepaszczona szansa - fotorelacja
2017-04-17 21:23; komentarze: (0)
Archiwum
 
To już jest koniec
Długo to trwało, zdecydowanie za długo, ale niechętnie i z duszą na ramieniu gasi się światło mając w głowie mnóstwo pięknych wspomnień i poczucie odpowiedzialności wobec ludzi, którzy w różnych okresach budowali i rozwijali tę stronę. Ale cóż, stało się - niniejszy tekst jest ostatnim w 14-letniej historii "Legia.com.pl". Czas na to najwyższy, skoro i tak w ostatnich latach LCP była bardziej blogiem komentatorskim przedzielonym zdjęciami z meczów Legii, niż portalem klubowym z prawdziwego zdarzenia. Czasy, w których naszym standardem było publikowanie tekstu co godzinę lub dwie, dawno minęły i nie powrócą, a poza tym przyznacie, że nie ma lepszego momentu na odejście z klasą, niż kilka dni po zdobyciu kolejnego tytułu mistrza Polski przez Legię. Bo właśnie o to w tej zabawie chodzi - żeby Legia była najlepsza.

Wiele z Legią przeszliśmy. Pamiętamy świętowanie mistrzostwa w Zabrzu i triumfalny powrót "gierkówką" do Warszawy, ale również Sanok i wiele innych przykrych sensacji. Pamiętamy jednodniowe wypady na sparing Legii we Francji (mecz z Sochaux) czy pod Wiedeń na mecz z Admirą Wacker. W ostatniej chwili zrezygnowaliśmy ze sparingu w Pampelunie, bo zepsuł się samochód. Pamiętamy, kiedy w czasach protestu byliśmy (w zależności od treści zamieszczanych tekstów) jednocześnie na "usługach" ITI i SKLW. Bawiło nas to mocno, ale też pokazywało, że nie zapisaliśmy się do żadnego obozu. Byliśmy niezależni i tej niezależności broniliśmy. Pamiętamy między innymi wyprawę na jeden z meczów ligowych do Krakowa - dwa dni wcześniej, dużą ekipą, z obecnością na obydwu konferencjach prasowych i ostatnich treningach obydwu zespołów. Jak na amatorski portalik była to godna uwagi operacja.

Pamiętamy mądrych i głupich trenerów, mądrych i nieprawdopodobnie głupich piłkarzy, zabawne, poważne, ale także wzruszające wydarzenia. Tym bardziej jesteśmy w stanie docenić fakt, że Legia jest obecnie klubem normalnym. Ma oficjalną stronę, której kiedyś nie miała. Ma rzeczniczkę prasową z prawdziwego zdarzenia – unikat na tle poprzedników, których największą zasługą było to, że zniknęli. Ma stabilnego właściciela, pod którym mistrzostwo jest niemal obowiązkiem, podczas gdy przez lata było co najwyżej marzeniem. Przez te lata wszystko przy Ł3 się zmieniło poza jednym – w Polsce ciągle nas nienawidzą (może nawet nienawidzą bardziej, niż kiedyś), a skoro nienawidzą, to doceniają, prawda? Każdego dnia dziękujemy Bogu, że jesteśmy legionistami!

Nie byłem przy narodzinach LCP, ale mądrzy ludzie wspominają, że pomysłodawcą projektu był Kuba Wuls wdrożeniem kierował Wojtek "Virus" Niemira, a innymi ojcami-założycielami byli: Piotr Agnieszczak, Marek Ciszewski, Mariusz Czaplarski, Norbert Dymiński, Andrzej Kołodziejczyk, Sebastian Końko, Mateusz Kostrzewa, Michał Łacny, Przemek Naguib, Krzysztof Szumski, Michał Terlecki, Piotr Woźniak, Kuba Żywko. Od tego czasu ukazało się około 35 tysięcy postów – informacji własnych i spisywanych, komentarzy, fotorelacji, około 800 felietonów, z których można by złożyć pokaźną książkę, relacji na żywo, w tym radiowych, sond, statystyk, wywiadów, komiksów. Z tego kilkaset w języku angielskim. Taka skala była możliwa, ponieważ w szczytowym momencie (lata 2005-2010) przy LCP pracowało jednocześnie około trzydziestu osób.

Największy sukces? Nie wiem, czy największy, ponieważ każdy ma własne spojrzenie na historię, ale ja z sentymentem wspominam batalię o nowy stadion dla Legii. 18 sierpnia 2006 roku napisaliśmy, opierając się na dokumentach Platformy Obywatelskiej, że kandydatka tej partii w wyborach na Prezydenta Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie chce tej inwestycji. Bodajże tego samego dnia odebrałem telefon od Tomasza Andryszczyka, ówczesnego asystenta prasowego kandydatki, po czym miałem okazję przez kwadrans tłumaczyć pani Hannie, o co właściwie chodzi z tym stadionem. 23 sierpnia dostaliśmy pismo od Wojciecha Bartelskiego, działacza komitetu wyborczego PO, który zaprosił zorganizowane grupy kibiców "do wspólnej debaty". I lawina ruszyła - sprawy w swoje ręce wziął klub i SKLW i na koniec niemal każdy z ówczesnych kandydatów na Prezydenta Warszawy miał w programie budowę stadionu Legii. I oto stadion stoi i gości Ligę Mistrzów!

Największa porażka? Tu odpowiedź jest prosta – nie potrafiliśmy utrzymać składu ani energii członków zespołu, od pewnego momentu nie potrafiliśmy zachęcić nowych ludzi do współtworzenia serwisu. Przegraliśmy z życiem – potrzebą zarabiania pieniędzy, dziećmi, dziewczynami, żonami, innymi planami na przyszłość, a także słomianym zapałem młodzieży. Ponad wszystkim dominuje jednak przyjemna świadomość, że większość z nas nie tylko coś temu portalowi dała, ale i brała – oczywiście nie pieniądze, ale przygodę, przeżycia, emocje, ale także konkret - dziennikarskie doświadczenie i kontakty. To u nas zaczynali między innymi: Łukasz Adamczyk - przez wiele lat w radiowej "Czwórce", Przemek Bator - do niedawna dziennikarz "Faktu", Filip Kapica - komentator stacji Eleven, Mateusz Kostrzewa – znakomity fotoreporter legia.com, Sebastian Staszewski – wcześniej Polsat, obecnie w "Gazecie Wyborczej", Michał Wodziński - pracujący między innymi dla nc+, czy wspomniany już Kuba Wuls – od wielu lat pracujący w mediach w Ameryce. Dokładnie 100 – tyle nazwisk pojawiło się przynajmniej raz pod tekstem na Legia.com.pl:

Łukasz Adamczyk
Piotr Agnieszczak
Artur Banaszak
Przemek Bator
Adrian Bąk
Agata Będkowska
Krzysiek Bielak
Paweł Bilski
Marek Ciszewski
Łukasz Cybul
Mariusz Czaplarski
Marcin Dąbrowski
Rafał Decker
Wojciech Dworzyński
Krzysztof Dworzyński
Norbert Dymiński
Katarzyna Gromek
Michał Grzeszczyk
Marek Ignasiewicz
Michał Ignasiewicz
Adam Iwański
Krzysztof Jaszcz
Artur Jaworski
Maciej Jaworski
Michał Jaworski
Grażyna Jeżak
Jarek Kajszczak
Filip Kapica
Piotr Kędziora
Marcin Kietliński
Aleksander Kocot
Katarzyna Kolasińska
Andrzej Kołodziejczyk
Krzysztof Kondej
Mateusz Konefał
Sebastian Końko
Paweł Kossowski
Mateusz Kostrzewa
Kacper Kowalewski
Adrian Krajewski
Adam Krasowicz
Grzegorz Krawczyk
Krzysztof Krukowski
Artur Kuciak
Piotr Leśnowolski
Michał Łacny
Marcin Łagowski
Piotr Łuczak
Marcin Łukasiewicz
Juliusz Łyskawa
Marcin Maciejowski
Kuba Majewski
Marcin Makowski
Arkadiusz Marek
Tomasz Margulewicz
Piotr Matejuk
Piotr Miszczak
Maciej Moch
Marcin Mościcki
Przemek Naguib
Wojciech Niemira
Adrian Noga
Radek Olefir
Jacek Olender
Marcin Oses
Paweł Owczarek
Adrian Pajko
Maciej Partyka
Anna Petryka
Witold Piecuch
Krzysztof Piotrowski
Maciej Raczko
Janek Rusinek
Monika Rutka-Żuk
Przemysław Rzetelski
Łukasz Sawczuk
Patryk Siemiątkowski
Bartek Sikorski
Tomasz Sikorski
Paweł Skoczek
Jacek Smokowski
Sebastian Staszewski
Dominik Szarek
Krzysztof Szumski
Zofia Szuster
Bartosz Świdrak
Michał Terlecki
Marcin Utracki
Rafał Wereski
Kuba Winiarski
Michał Wodziński
Bartosz Woronowicz
Piotr Woźniak
Kuba Wuls
Kuba Zajkowski
Piotr Zaremba
Andrzej Zbierzchowski
Łukasz Żelazny
Marcin Żuk
Kuba Żywko

Bardzo serdecznie dziękujemy! Jesteśmy dumni, że choćby na chwilę los zetknął Was z LCP. Chwała i szacunek dla Was!Źródło: własne
Marcin Żuk
Dnia: 2017-06-16 09:30:11
Komentarze użytkowników
2017-06-16 10:30:29; użytkownik: Echhh
Był czas że LCP był najczęściej odwiedzanym przeze mnie portalem legijnym. Byliście wy i LegiaLive ale bardziej odpowiadał mi wasz obiektywizm. LL prezentowali bardziej postawę LTM. Wtedy pojawiła się Legia.net która zaczęła działać z coraz większym rozmachem. Złapałem się że zaglądam do was coraz rzadziej. Ostatnio już tylko czytałem Twoje felietony o których dowiadywalem się na TT. Do tego doszła coraz lepsza strona klubowa. Moim zdaniem nie wytrzymaliscie konkurencji legia.net bo LL (teraz legioniści.com) to jednak trochę inny profil. LCP od wielu lat nie jest moim źrodlem informacji o Legii ale chciałbym jedynie abyś pisał dalej felietony. Tu czy gdzieś indziej bo piszesz fajnie.
 
2017-06-16 10:34:14; użytkownik: stanko
Świetnie się Was czytało! Dziękuję. Pamiętam profesjonalne relacje ze zgrupowania we Francji za czasów Wdowca - relacje ze sparingów, oceny, komentarze. Profeska. Zawsze odbierałem Was jako niezależne medium, czego dowodem było właśnie Wasze stanowisko podczas konfliktu. Takie jest życie. Zaczyna brakować czasu, przybywa obowiązków. Wykonywaliście jednak kawał dobrej roboty, a lista nazwisk jest imponująca.
 
2017-06-16 11:56:14; użytkownik: szmul
Dzięki, to był mój ulubiony portal od samego początku. Felietony zawsze miło się czytało. Szkoda, ale mam nadzieję, że jeszcze Was kiedyś gdzieś poczytam.
 
2017-06-16 13:09:16; użytkownik: Bambusek
Szkoda, zawsze po każdym meczu tu wchodziłem poczytać podsumowanie i potem felieton pomeczowy.
 
2017-06-16 14:41:53; użytkownik: Łukasz
Marcinie, jeśli gdzieś można będzie przeczytać jeszcze pomeczowe felietony, byłaby to moje obowiązkowa pozycja. Może się uda :) pozdrawiam i dzięki za każdy tekst
 
2017-06-16 17:03:02; użytkownik: x54
Szkoda. Najlepsze pomeczowe komentarze i fotorelacje. Powodzenia!
 
2017-06-16 22:58:31; użytkownik: PanDariusz
Dla mnie zawsze byliście serwisem nr 1! Ostatnio postów było coraz mniej, miałem jednak nadzieje że się rozkręcicie. Jedyny taki niezależny portal. Legionisci.com niestety zawsze będą w czasie konfliktu anty klub, anty policja. Tam niestety brakuje chłodnego spojrzenia na pewne sprawy, odwagi przyznania się do błędu. Kibice dymią, to napiszą, że to policja ich sprowokowała a media dorzuciły swoje. Tutaj czegoś takiego nigdy nie było, zawsze fachowy komentarz do każdej sytuacji. Pozdro
 
2017-06-17 00:49:14; użytkownik: e-kamil
dziękuję
 
2017-06-17 08:43:41; użytkownik: River
Szkoda, bo coraz mniej niezależności w necie. Dobra robota, dziekuję za te lata!
 
2017-06-17 10:01:26; użytkownik: Mir
Dzięki za wszystko w LCP,powodznia.
 
2017-06-17 13:38:57; użytkownik: Piotrek
Wielka szkoda bo felietony, wnioski pomeczowe były unikatowe i zdecydowanie najciekawsze spośród wszystkich portali o Legii. Dziękuję za wszystkie i powodzenia w dalszym życiu!
 
2017-06-18 00:19:57; użytkownik: Igor
Dziękuję!
 
2017-06-18 11:27:48; użytkownik: Ebi
no szkoda. chyba dalej są kawałki mojego archaicznego kodu ;)
 
2017-06-18 11:30:38; użytkownik: Ebi
no i te imprezy w okolicach Srebrnej to były epickie ;)
 
2017-06-18 12:47:53; użytkownik: Zbylu
Zawsze kiedy kończy się coś, zaczyna się jakieś inne. Moim skromnym zdaniem legia.com przegrała z dostępem do informacji, tak bardzo kochanych przez wszystkich niusów. Stało się tak, nie wiem dlaczego. Dziękując za wieloletnią pracę na rzecz Legii, proszę o przemyślenie formuły która będzie miała szanse przetrwać, pozdrawiam Zbylu.
 
2017-06-19 08:47:58; użytkownik: Mene(L)ik
Dzięki za wie(L)e fajnych chwil. Powodzenia!
 
2017-06-19 15:34:21; użytkownik: Pablito
Dzięki za Waszą pracę i wszystkiego dobrego, cokolwiek i gdziekolwiek będziecie robić. TYLKO LEGIA!
 
2017-06-19 18:43:04; użytkownik: AdamJ
Dziękuję za stworzenie bardzo dobrej strony o Legii.
 
2017-06-20 16:08:33; użytkownik: Piterek
Dzięki wielkie za te wszystkie lata! Szkoda, że to już koniec.
 
2017-06-21 11:11:22; użytkownik: asd
Dzieki za wszystko! Moze warto zaproponować stronę klubowi żeby oba linki do tej samej strony prowadziły.
 
2017-06-21 20:30:50; użytkownik: DC
Dzięki!
 
2017-06-23 23:58:44; użytkownik: Maciek_wwy
Kawał dobrej roboty
 
2017-06-24 22:08:00; użytkownik: ikis
Szkoda. Ale dziękuję za te wszystkie lata. Kiedyś byliście pozycja obowiązkową, nr 1. Liczyłem że jeszcze zdołacie wrócić... Dzięki za te wszystkie lata wspólnych emocji. Cała Legia zawsze razem!
 
2017-06-25 14:24:08; użytkownik: Slawek
Dziękuję! Zwłaszcza za komentarze pomeczowe i felietony. Będzie ich brakowało.
 
2017-06-29 18:26:35; użytkownik: Jari
Dzięki wielkie ! Extra się Was czytało !
 
2017-06-30 13:54:11; użytkownik: dubi
Panowie DZIĘKUJĘ, byłem z Wami od samego początku portalu, wylądawał w zakładce ULUBIONE od wielu wielu lat, przyznam sie szczerze że bardzo mi szkoda, bywałem tu cześciej niz na oficjalnej stronie. iele, wiele godzin, dziesiątki, setki godzin spedziłem u Was, ja , kibic Widzewa od roku 1995. Pozdrawiam!
 
2017-07-04 01:06:30; użytkownik: El
Dzięki za wszystkie lata. Bardzo będzie brakować komentarza Marcina po meczu
 
2017-07-17 11:38:36; użytkownik: Trampek
Szkoda. Wielka szkoda . Co bym nie napisał, to nie obejmie całokształtu wartości tego portalu na przestrzeni czasu jego działalności. Pozdrawiam twórców portalu jak również jego czytelników.
 
2017-12-17 23:45:25; użytkownik: shai
Dzięki! (L)
 
2018-01-12 23:59:07; użytkownik: ...L...
Dawno nie wchodziłem do Was to fakt jak sam napisałeś w domyśle i któryś kolega wcześniej nie nadążaliście , może za mało osób do pracy nie znam się ale zrobiliście swego czasu ( 12 lat temu) takie fajne zdjęcie które trzymam do dziś .... i wiele by jeszcze opowiadać ... dziękuje za wszystko i tym wszystkim którzy pracowali choć może to nieodpowiednie słowo Pozdrawiam . LEGIA MISTRZ
 
2018-02-09 17:29:52; użytkownik: Pio
Pozdro
 
2018-08-01 22:24:16; użytkownik: Alfred
Co tu się odpierdala?
 
2020-01-19 15:58:13; użytkownik: Praktyk
Witam, piszę do Was z 2020 roku, pozdrawiam
 
2020-01-25 17:59:23; użytkownik: Luk
Szkoda strony
 
2020-06-10 22:49:51; użytkownik: X(L)
Legia Mistrz :|
 
2020-07-11 23:29:10; użytkownik: b79
Informuję, że 11 lipca 2020 r. Legia zdobyła kolejne mistrzostwo.
 
2020-09-07 22:32:14; użytkownik: 5
Hej Legio jazda z kur. a mi !
 
2020-09-20 23:28:05; użytkownik: Luk
Póki co to ku....wy jadą z nami
 
2021-01-27 22:46:37; użytkownik: Luk
Siema wszystkim w 2021 r.
 
2021-02-06 02:04:14; użytkownik: Bartek
Ale ten czas leci...
 
2021-03-04 15:21:54; użytkownik: Luk
Idealne miejsce, żeby po wczorajszym meczu z Piastem w PP napisać: urwał nać!:-)
 
2021-09-15 22:56:23; użytkownik: Luk
Je…ć Spartak
 
2021-11-27 21:17:55; użytkownik: 5
To już jest koniec, nie mamy nic
 

     2 + 3 =